Mer myrrestaurering på Veidnes
Nå står Fjellakselmyra for tur, etter at Vannområde Midt-Finnmark har fått tilskudd fra Miljødirektoratet.
Vannområdekoordinator har søkt og fått innvilget tilskudd til å restaurere deler av Fjellakselmyra. Myra ble grøftet på 1970-tallet, og målet var å etablere dyrkbar jord.
«Dette er etter min vurdering svært gode nyheter både for kommunen og for naturverdiene langs Veidneselva,» sier vannområdekoordinator Jan-Viggo Pettersen. Han presiserer at prosjektet kun gjelder den nedre delen av myrene, da den øvre delen allerede er godt etablert gressjord.
Arbeidet utføres i 2026
Arbeidet skal etter planen utføres i løpet av 2026, og Jan-Viggo er i gang med å forberede utlysning av prosjektet rettet mot entreprenører i området.
Mer informasjon om prosjektet finner du hos Miljødirektoratet Lenke til et annet nettsted..
Sist oppdatert
Kontaktperson
Koordinator for vannområde Midt-Finnmark Jan-Viggo Pettersen.

